Tel: +90 538 828 5564

Hoşgeldiniz, Sayın Ziyaretçi

Icon İstek ve sorunlarınız için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
+90 538 828 5564

Vietnam

Bilgilendirme;
  • Sitemizdeki icerikler tamamen bilgilendirme amacli olup, icerikler belli periyodlarda guncellenmektedir.
  • Elcilikler tarafindan gerekli goruldugu taktirde ekstra evrak istenebilmektedir.
  • Lutfen daha detayli bilgi almak icin bizimle irtibata geciniz.

Evrak Bilgileri

Vietnam Vizesi için Gerekli Evraklar;


- Başvuru esnasında yeni cipli pasaport, Lacivert , Bordo ile başvuranların varsa eski pasaportlarını da ibraz etmeleri gerekmektedir.
- Fotoğraf Kriterleri Aslına uygun Yeni (son 6 ay içerisinde) çekilmiş Çerçevesiz basılmış 35-40 mm (lütfen bu ölçütlere uydurmak için fotoğraflarınızı kesmeyiniz ) Düşük parlaklıkkta (mat), düz beyaz fotoğraf kağıdına basılmış; (arka planda herhangi bir soğuk damga, mühür ya da yazı bulunmamalıdır) Hasarsız (örneğin atacın oluşturduğu kırışıklık) Yüzünüzün, fotoğrafın %70-80'nini kaplamasın, sağlayacak biçimde acık renk (beyaz, açık mavi veya açık gri) arka plana çekilmiş -Yüksek çözünürlükte (en az 400 dpi çözünürlük) Doğru odaklanmış ve berrak Yüzle arka plan arasında belirgin ayrımlı Renkli fotokopi olmayacak Ağzın kapalı, gözün açıkk, saçın gözleri kapamaması gerekiyor. Çenenizin tabanıyla başınızın saçsız kısmına kadar olan kısmın 29 mm ile 34 mm arasında olmasın, sağlayacak
biçimde başınız ve omuzlarınıza yakın plan çekilmiş olmalıdır. Başvuru sahibi kameraya doğru bakmalıdır
Başvuru sahibi gözlük takıyor ise gözlerin gözlük camından net bir biçimde. ışık yansıması olmadan gözükmesi gerekmektedir. Gözlük camlarının renkli olmaması gerekiyor Mümkünse mce bir gözlük çerçevesi kullanınız.
- Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasına, temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına ve en az seyahat edecek kişi sayısı kadar boş vize sayfasının bulunmasına dikkat ediniz.
- Vize başvuru formları Çince ve Türkçe olarak hazırlanmıştır ve eksiksiz bir şekilde okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı, ayrıca pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalanmalıdır.
- Büyükelçilik tüm vize başvurularını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10:00 - 12:00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır.
- Vietnam Büyükelçiliğinde Expres vize uygulanmaktadır. Belli bir ücret farkı ödenmesi durumunda vize, başvurunun yapıldığı gün verilebilmektedir.

Not: Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışmasını ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya gibi başvuruların yoğun olduğu günlerde yoğun olacağını dikkate alarak yolculuk planlarınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve başvurularınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.