Tel: +90 538 828 5564

Hoşgeldiniz, Sayın Ziyaretçi

Icon İstek ve sorunlarınız için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
+90 538 828 5564

Meksika

Bilgilendirme;
  • Sitemizdeki icerikler tamamen bilgilendirme amacli olup, icerikler belli periyodlarda guncellenmektedir.
  • Elcilikler tarafindan gerekli goruldugu taktirde ekstra evrak istenebilmektedir.
  • Lutfen daha detayli bilgi almak icin bizimle irtibata geciniz.

Evrak Bilgileri

Meksika Vizesi için Gerekli Evrak Listesi;

- En az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize sayfaları olan pasaport. Geçerli pasaport sayfalarının fotokopisi.(Sadece kişisel bilgileri içeren sayfalar,pasaport onay ve uzatma sayfaları, geçerliliği olan yabancı ülke vizelerinin sayfaları)Fotokopiler A4 sayfa boyutunda olmalıdır. Daha önce Meksika Vizesi almis iseniz bu vizenin fotokopisi (zorunludur) ve bilgileri.
- Meksika vizesi başvuru formu. (Resminiz yapıştırılmış, tarafınızdan imzalanmış olmak zorundadır. Detaylı olarak doldurulmamış veya eksik bilgiler içeren formlar kabul edilmeyecektir.)
- Son altı ay içerisinde çekilmiş arka fonu beyaz 1 adet standart vesikalık foto.(3.5 X 4.5 CM). Fotoğrafı Meksika vize başvuru formuna yapıştırmalıyız. ZIMBA KULLANMAYINIZ. (Farklı boyut ve fondaki resimler kabul edilmeyecektir)

Önemli Notlar;

- Pasaportlarında geçerli Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vizesine sahip olan yabancı uyruklu şahıslar, Meksika’ya turistik, iş amaçlı ya da transit olarak gitmeleri durumunda Meksika vizesinden muaf olacaklardır. Meksika’ya giriş noktalarındaki görevliler, yabancı uyruklu kişilerin geçerli bir pasaporta ve geçerli ABD vizesine sahip olduklarını tespit ettikten sonra Meksika’ya girmelerine müsaade edeceklerdir.
- ABD üzerinden uçakla Meksika’ya turistik, iş amaçlı ya da transit olarak gelen yabancı uyruklu şahıslar, geçerli pasaportlarını ve uçak biniş kartlarını göstermek suretiyle Meksika vizesinden muaf olacaklardır. Meksika’ya giriş noktalarındaki görevliler, yabancı uyruklu kişilerin geçerli pasaportlarını ve ABD’den geldiklerini kanıtlayan uçak biniş kartlarını göstermelerini isteyerek Meksika’ya giriş yapmalarına izin vereceklerdir.
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Meksika vizesi almaları gerekmektedir.
- Türkiye’de bulunan Meksika Konsolosluk ofisleri her vize başvurusu için Meksika Hükümeti Ulusal Göçmen Bürosuna başvuruda bulunur ve onay bekler. Vize onayı başvurudan itibaren yaklaşık 15 gün sonra gelir. Belgelerinizin eksiksiz olması vizenizi alacağınız ve vize onayınızın gelmiş olması vizenizi alacağınız garantisini TAŞIMAMAKTADIR.
- Meksika vize başvurusunda pasaport sahiplerini ŞAHSEN görüşmeye çağırmaktadır.